Supporting Black Communities
Shop all Sheila Bridges
Only at Walmart for a limited time.
Sheila Bridges Philadelphia Collection 12" Benjamin Franklin Cake Stand, Multicolor $14.76
$1476current price $14.76Sheila Bridges Philadelphia Collection 12" Benjamin Franklin Cake Stand, Multicolor
Save withSheila Bridges Philadelphia Collection Multicolor Gingham Melamine Dinner Plates, 10.85 in, 4 Count $19.76
$1976current price $19.76Sheila Bridges Philadelphia Collection Multicolor Gingham Melamine Dinner Plates, 10.85 in, 4 Count
Save withSheila Bridges Philadelphia Collection Placemat Set, Blue, 14" x 14", 4 Count $10.88
$1088current price $10.88Sheila Bridges Philadelphia Collection Placemat Set, Blue, 14" x 14", 4 Count
Save withSheila Bridges Philadelphia Collection Multicolor Gingham Melamine Dip Bowls, 4 Count $14.76
$1476current price $14.76Sheila Bridges Philadelphia Collection Multicolor Gingham Melamine Dip Bowls, 4 Count
Save withSheila Bridges Philadelphia Collection Gingham Tumblers, 4 Count $14.76
2 optionsAvailable in additional 2 options$1476current price $14.76More options from $12.88Sheila Bridges Philadelphia Collection Gingham Tumblers, 4 Count
Save withSheila Bridges Philadelphia Red Gingham Lowball Tumblers, 4 Count $12.88
2 optionsAvailable in additional 2 options$1288current price $12.88Options from $12.88 – $14.76Sheila Bridges Philadelphia Red Gingham Lowball Tumblers, 4 Count
Save withSheila Bridges Philadelphia Collection Liberty Bell Melamine 14.25 in Serving Platter $12.88
$1288current price $12.88Sheila Bridges Philadelphia Collection Liberty Bell Melamine 14.25 in Serving Platter
Save withSheila Bridges Philadelphia Collection Multicolor Gingham Declaration of Independence 9" Melamine Salad Plates, 4 Count $14.76
$1476current price $14.76Sheila Bridges Philadelphia Collection Multicolor Gingham Declaration of Independence 9" Melamine Salad Plates, 4 Count
Save with
A vibrant home collection
New & for a limited time.
Temi Coker for Walmart Embroidered Decorative Pillow, 20 in x 20 in, Green $21.97
$2197current price $21.97Temi Coker for Walmart Embroidered Decorative Pillow, 20 in x 20 in, Green
154.5 out of 5 Stars. 15 reviews4.5 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Ceramic Decorative Vase, Yellow $12.96
$1296current price $12.96Temi Coker for Walmart Ceramic Decorative Vase, Yellow
115 out of 5 Stars. 11 reviews5 out of 5 starsTemi Coker Home Collection Area Rug, 5 ft x 7 ft, Green $140.00
$14000current price $140.00Temi Coker Home Collection Area Rug, 5 ft x 7 ft, Green
74.6 out of 5 Stars. 7 reviews4.6 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Jacquard Throw, 50" x 70", Red $19.96
2 optionsAvailable in additional 2 options$1996current price $19.96Temi Coker for Walmart Jacquard Throw, 50" x 70", Red
194.8 out of 5 Stars. 19 reviews4.8 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Beaded Decorative Pillow, 20" x 20", Red $34.97
$3497current price $34.97Temi Coker for Walmart Beaded Decorative Pillow, 20" x 20", Red
45 out of 5 Stars. 4 reviews5 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 5' x 7', Yellow $140.00
$14000current price $140.00Temi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 5' x 7', Yellow
44.8 out of 5 Stars. 4 reviews4.8 out of 5 starsTemi Coker for Walmart 3D Printed Decorative Vase, 12.5", Blue $24.97 $24.97/in
$2497current price $24.97$24.97/inTemi Coker for Walmart 3D Printed Decorative Vase, 12.5", Blue
134.5 out of 5 Stars. 13 reviews4.5 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Jacquard Throw, 50" x 70", Green $19.96
2 optionsAvailable in additional 2 options$1996current price $19.96Temi Coker for Walmart Jacquard Throw, 50" x 70", Green
194.8 out of 5 Stars. 19 reviews4.8 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Embroidered Decorative Pillow, 20 in x 20 in, Black and White $21.97
$2197current price $21.97Temi Coker for Walmart Embroidered Decorative Pillow, 20 in x 20 in, Black and White
194.6 out of 5 Stars. 19 reviews4.6 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 5' x 7', Black and White $140.00
$14000current price $140.00Temi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 5' x 7', Black and White
93.8 out of 5 Stars. 9 reviews3.8 out of 5 starsTemi Coker for Walmart 3D Printed Decorative Vase, 12.5", Golden Cream $24.97 $24.97/in
$2497current price $24.97$24.97/inTemi Coker for Walmart 3D Printed Decorative Vase, 12.5", Golden Cream
94.8 out of 5 Stars. 9 reviews4.8 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 8' x 10', Green $320.00
$32000current price $320.00Temi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 8' x 10', Green
43.8 out of 5 Stars. 4 reviews3.8 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Embroidered Decorative Pillow, 20" x 20", Blue $21.97
$2197current price $21.97Temi Coker for Walmart Embroidered Decorative Pillow, 20" x 20", Blue
104.7 out of 5 Stars. 10 reviews4.7 out of 5 starsTemi Coker Home Collection Tufted Area Rug, 5 ft x 7 ft, Blue $140.00
$14000current price $140.00Temi Coker Home Collection Tufted Area Rug, 5 ft x 7 ft, Blue
74.7 out of 5 Stars. 7 reviews4.7 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Ceramic Decorative Vase, Green $14.96
$1496current price $14.96Temi Coker for Walmart Ceramic Decorative Vase, Green
144.1 out of 5 Stars. 14 reviews4.1 out of 5 starsClearance, Temi Coker for Walmart Beaded Decorative Pillow, 14 in x 24 in, Blue $5.99 Was $29.97
Now$599current price Now $5.99, Was $29.97$29.97Temi Coker for Walmart Beaded Decorative Pillow, 14 in x 24 in, Blue
94.8 out of 5 Stars. 9 reviews4.8 out of 5 starsTemi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 8' x 10', Black and White $320.00
$32000current price $320.00Temi Coker for Walmart Hand Tufted Area Rug, 8' x 10', Black and White
94.7 out of 5 Stars. 9 reviews4.7 out of 5 stars
Ready, set, glow
Radiant go-tos for your routine.
Bolden Brightening Glycolic Acid Toner with Niacinamide and Hyaluronic Acid, 4.0 fl oz $13.78 $3.45/fl oz
$1378current price $13.78$3.45/fl ozBolden Brightening Glycolic Acid Toner with Niacinamide and Hyaluronic Acid, 4.0 fl oz
1974.6 out of 5 Stars. 197 reviews4.6 out of 5 starsThe Lip Bar Perfect Pair: Straight Living Liner & Goddess Lip Gloss $14.52 $7.26/ea
5 optionsAvailable in additional 5 options$1452current price $14.52$7.26/eaThe Lip Bar Perfect Pair: Straight Living Liner & Goddess Lip Gloss
2374.6 out of 5 Stars. 237 reviews4.6 out of 5 starsDesign Essentials Almond Avocado Daily Moisture Lotion 6 oz. Curly Hair $6.97 $1.16/oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$697current price $6.97$1.16/ozDesign Essentials Almond Avocado Daily Moisture Lotion 6 oz. Curly Hair
1514.6 out of 5 Stars. 151 reviews4.6 out of 5 starsCamille Rose Curl Maker Define & Style Hair Styling Gel with Marshmallow Extract & Agave Leaf Extract, 12oz $18.84 $1.57/oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$1884current price $18.84$1.57/ozCamille Rose Curl Maker Define & Style Hair Styling Gel with Marshmallow Extract & Agave Leaf Extract, 12oz
7224.4 out of 5 Stars. 722 reviews4.4 out of 5 starsThe Doux Bee Girl Crazy-Sexy-Curl Honey Setting Foam 7 oz, Curly Hair Types, Pump Bottle, Unisex $14.97 $2.14/fl oz
3 optionsAvailable in additional 3 options$1497current price $14.97$2.14/fl ozThe Doux Bee Girl Crazy-Sexy-Curl Honey Setting Foam 7 oz, Curly Hair Types, Pump Bottle, Unisex
9904.5 out of 5 Stars. 990 reviews4.5 out of 5 starsLUNA MAGIC Silky Velvet Finish Bullet Lipstick, Park Ave, Nude, 3.6g $11.98 $85.57/oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$1198current price $11.98$85.57/ozLUNA MAGIC Silky Velvet Finish Bullet Lipstick, Park Ave, Nude, 3.6g
25 out of 5 Stars. 2 reviews5 out of 5 starsMielle Pomegranate & Honey Leave-In Conditioner - 12 fl. oz. $12.97 $1.08/fl oz
1 optionAvailable in additional 1 option$1297current price $12.97$1.08/fl ozMielle Pomegranate & Honey Leave-In Conditioner - 12 fl. oz.
56024.8 out of 5 Stars. 5602 reviews4.8 out of 5 starsBLK/OPL Colorsplurge Blush Stick, Cream to Powder, Bella Rose, .24 oz $16.48 $68.67/fl oz
3 optionsAvailable in additional 3 options$1648current price $16.48$68.67/fl ozBLK/OPL Colorsplurge Blush Stick, Cream to Powder, Bella Rose, .24 oz
43 out of 5 Stars. 4 reviews3 out of 5 starsLUNA MAGIC Hydrating Lip Balm Duo, Mango and Cherry, 2 Pack, 30ml $9.98 $4.99/ea
4 optionsAvailable in additional 4 options$998current price $9.98$4.99/eaLUNA MAGIC Hydrating Lip Balm Duo, Mango and Cherry, 2 Pack, 30ml
1024.5 out of 5 Stars. 102 reviews4.5 out of 5 starsThe Lip Bar Vegan Matte Liquid Lipstick, Bawse Lady, 0.24 fl oz $14.52 $60.50/fl oz
11 optionsAvailable in additional 11 options$1452current price $14.52$60.50/fl ozThe Lip Bar Vegan Matte Liquid Lipstick, Bawse Lady, 0.24 fl oz
5414.3 out of 5 Stars. 541 reviews4.3 out of 5 starsEvolve Infinity Wide Band Black $9.97
$997current price $9.97Evolve Infinity Wide Band Black
2474.3 out of 5 Stars. 247 reviews4.3 out of 5 starsHoney Pot Intimate Wipes - Sensitive, 30 Count $9.88 $32.93/100 ct
2 optionsAvailable in additional 2 options$988current price $9.88$32.93/100 ctHoney Pot Intimate Wipes - Sensitive, 30 Count
10164.6 out of 5 Stars. 1016 reviews4.6 out of 5 starsScotch Porter Beard Balm, Moisturizing 3 oz., All Beard Types $13.99 $4.66/oz
$1399current price $13.99$4.66/ozScotch Porter Beard Balm, Moisturizing 3 oz., All Beard Types
1404.4 out of 5 Stars. 140 reviews4.4 out of 5 starsTPH Bdy Softer Than A Mutha - Bdy Bttr $14.36 $1.44/fl oz
2 optionsAvailable in additional 2 options$1436current price $14.36$1.44/fl ozTPH Bdy Softer Than A Mutha - Bdy Bttr
7944.4 out of 5 Stars. 794 reviews4.4 out of 5 starsPardon My Fro Detangling Leave-in Conditioner with Argan and Jojoba Oil, 4A-4C Hair Types, 12 fl oz $12.97 $1.08/fl oz
$1297current price $12.97$1.08/fl ozPardon My Fro Detangling Leave-in Conditioner with Argan and Jojoba Oil, 4A-4C Hair Types, 12 fl oz
4074.6 out of 5 Stars. 407 reviews4.6 out of 5 starsBevel Men's Hair Pomade with Shea and Coconut Oil, for Waves and Beards, 3.4oz $11.92 $3.51/oz
$1192current price $11.92$3.51/ozBevel Men's Hair Pomade with Shea and Coconut Oil, for Waves and Beards, 3.4oz
644.7 out of 5 Stars. 64 reviews4.7 out of 5 starsThe Lip Bar Vegan Matte Liquid Lipstick Boy Trouble Long-Lasting Comfortable Formula 0.24 fl oz $14.52 $60.50/fl oz
11 optionsAvailable in additional 11 options$1452current price $14.52$60.50/fl ozThe Lip Bar Vegan Matte Liquid Lipstick Boy Trouble Long-Lasting Comfortable Formula 0.24 fl oz
5414.3 out of 5 Stars. 541 reviews4.3 out of 5 stars
Black and Unlimited(1000+)
Temi Coker for Walmart Beaded Decorative Pillow, 14 in x 24 in, Blue $5.99 Was $29.97

Temi Coker for Walmart Beaded Decorative Pillow, 14 in x 24 in, Blue
TPH BY TARAJI Ride or Die Biotin Leave in Conditioner Spray Detangler for Dry Hair | Strength, Moisturizing & Anti Frizz | Natural + Curly Hair Product | Color Safe, 4 oz. $8.97 $2.24/fl oz

TPH BY TARAJI Ride or Die Biotin Leave in Conditioner Spray Detangler for Dry Hair | Strength, Moisturizing & Anti Frizz | Natural + Curly Hair Product | Color Safe, 4 oz.
Yo Mama's Foods Keto Friendly Burgundy Wine Pasta Sauce No Sugar Added, Low Carb, 25 oz $6.28 25.1 ¢/oz

Yo Mama's Foods Keto Friendly Burgundy Wine Pasta Sauce No Sugar Added, Low Carb, 25 oz
Best seller, Before I Let Go (Paperback) $8.78

Before I Let Go (Paperback)
BLK/OPL True Color Skin Perfecting Stick Foundation SPF 15, Toasted Chestnut, 0.5 oz, Multi-Use, Skin-Like Finish $13.48 $26.96/oz
BLK/OPL True Color Skin Perfecting Stick Foundation SPF 15, Toasted Chestnut, 0.5 oz, Multi-Use, Skin-Like Finish
Bolden Daily Skin Basics Kit 3Pc, Clear Gel Cleanser, Toner, & SPF 30 Sunscreen $22.48

Bolden Daily Skin Basics Kit 3Pc, Clear Gel Cleanser, Toner, & SPF 30 Sunscreen
Design Essentials Almond Avocado Moisturizing Leave in Conditioner 6oz., Unisex $6.98 $1.16/oz

Design Essentials Almond Avocado Moisturizing Leave in Conditioner 6oz., Unisex
Overall pick, Capital City Sweet Hot Mambo Sauce $7.97 66.4 ¢/fl oz

Capital City Sweet Hot Mambo Sauce
Women, Race, & Class $14.34 Was $16.95

Women, Race, & Class
Luther Vandross - Never Too Much: Greatest Hits - Music & Performance - Vinyl $32.65

Luther Vandross - Never Too Much: Greatest Hits - Music & Performance - Vinyl
Rodgers & Hammerstein's Cinderella $13.41

Rodgers & Hammerstein's Cinderella
In 50+ people's carts, BODY by TPH Anything Glows Vegan Body Oil for Dry Skin with Squalane, Avocado Oil & Rosehip Oil for Women & Men, 10 oz. $11.97 $1.20/fl oz

BODY by TPH Anything Glows Vegan Body Oil for Dry Skin with Squalane, Avocado Oil & Rosehip Oil for Women & Men, 10 oz.
Naturalistas - Fashion Accessory Set: Crown Fest 2, Doll Accessories for Children Ages 3 and up $12.97

Naturalistas - Fashion Accessory Set: Crown Fest 2, Doll Accessories for Children Ages 3 and up
Melanologie Tangle No More Detangling Leave-in Conditioner Sulfate-, Paraben-, Phthalate- & Dye-Free with Sprayer $6.47 80.9 ¢/fl oz

Melanologie Tangle No More Detangling Leave-in Conditioner Sulfate-, Paraben-, Phthalate- & Dye-Free with Sprayer
1 Yard 100% Cotton African Mudcloth 1, Black, 44" Wide for Quilting & Sewing by David Textiles $5.97 $5.97/yd

1 Yard 100% Cotton African Mudcloth 1, Black, 44" Wide for Quilting & Sewing by David Textiles
Spice by Tia Mowry - Savory Saffron Honey Gold 2-Piece Stoneware Bakeware Set $27.95
Spice by Tia Mowry - Savory Saffron Honey Gold 2-Piece Stoneware Bakeware Set
Mielle Babassu and Mint Deep Conditioner - 8 oz $12.97 $1.62/fl oz

Mielle Babassu and Mint Deep Conditioner - 8 oz
Black Fortunes: The Story of the First Six African Americans Who Survived Slavery and Became Millionaires, (Paperback) $14.01

Black Fortunes: The Story of the First Six African Americans Who Survived Slavery and Became Millionaires, (Paperback)
The Lip Bar Perfect Pair Lip Kit, Straight Living and Minimalist, 1 Count $14.52 $14.52/count
The Lip Bar Perfect Pair Lip Kit, Straight Living and Minimalist, 1 Count
Bolden Brightening Glycolic Acid Toner with Niacinamide and Hyaluronic Acid, 4.0 fl oz $13.78 $3.45/fl oz

Bolden Brightening Glycolic Acid Toner with Niacinamide and Hyaluronic Acid, 4.0 fl oz
Camille Rose Curl Maker Define & Style Hair Styling Gel with Marshmallow Extract & Agave Leaf Extract, 12oz $18.84 $1.57/oz

Camille Rose Curl Maker Define & Style Hair Styling Gel with Marshmallow Extract & Agave Leaf Extract, 12oz
Andys Golden Fish Batter with Crispy Texture, 10 oz

Andys Golden Fish Batter with Crispy Texture, 10 oz
Best seller, I Know Why the Caged Bird Sings $7.79

I Know Why the Caged Bird Sings
Beyonc - I Am: Sasha Fierce [Deluxe Edition] [Bonus Track] - Music & Performance - CD $9.98 $45.36/lb
![Beyonc - I Am: Sasha Fierce [Deluxe Edition] [Bonus Track] - Music & Performance - CD](https://i5.walmartimages.com/seo/Beyonc-I-Am-Sasha-Fierce-Deluxe-Edition-Bonus-Track-Music-Performance-CD_bc7963d1-07bf-47ec-b2d8-08f77b2b73f0.d7b2f255b974501389e09bb6c35a4308.jpeg?odnHeight=576&odnWidth=576&odnBg=FFFFFF)
Beyonc - I Am: Sasha Fierce [Deluxe Edition] [Bonus Track] - Music & Performance - CD
Best seller, PRINCESS AND THE FROG, THE, (DVD) Disney Adventure, Animated $15.99

PRINCESS AND THE FROG, THE, (DVD) Disney Adventure, Animated
TPH Bdy Softer Than A Mutha - Bdy Bttr $14.36 $1.44/fl oz

TPH Bdy Softer Than A Mutha - Bdy Bttr
Marvel Legends Series Black Panther Premium Electronic Role Play Helmet with Light FX and Flip-Up/Flip-Down Lenses $62.99

Marvel Legends Series Black Panther Premium Electronic Role Play Helmet with Light FX and Flip-Up/Flip-Down Lenses
Little Muffincakes Boutique Extra Soft Changing Pad Cover Pink Ballerina Standard Size 1 Pack (Zhara), Infant, Unisex $6.81

Little Muffincakes Boutique Extra Soft Changing Pad Cover Pink Ballerina Standard Size 1 Pack (Zhara), Infant, Unisex
Luxe Weavers Pair of Window Panels Dark Taupe 100% Blackout Curtains 84" Length for Bedrooms, Energy Efficient Drapes $31.20 Was $31.20
Luxe Weavers Pair of Window Panels Dark Taupe 100% Blackout Curtains 84" Length for Bedrooms, Energy Efficient Drapes
100+ bought since yesterday, The Doux Bee Girl Crazy Sexy Curl Setting Foam, 3.4 fl.oz. $8.97 $2.64/oz

The Doux Bee Girl Crazy Sexy Curl Setting Foam, 3.4 fl.oz.
Yo Mama's Honey Balsamic Salad Dressing, Gluten-Free, All-Natural, 13 oz $4.98 38.3 ¢/fl oz

Yo Mama's Honey Balsamic Salad Dressing, Gluten-Free, All-Natural, 13 oz
Affirmations for Black Women: a Journal: 100+ Positive Messages and Prompts to Affirm Your Self-Worth, Empower Your Spirit, and Attract Success (Hardcover) $9.98

Affirmations for Black Women: a Journal: 100+ Positive Messages and Prompts to Affirm Your Self-Worth, Empower Your Spirit, and Attract Success (Hardcover)
The Lip Bar Vegan Matte Liquid Lipstick Boy Trouble Long-Lasting Comfortable Formula 0.24 fl oz $14.52 $60.50/fl oz
The Lip Bar Vegan Matte Liquid Lipstick Boy Trouble Long-Lasting Comfortable Formula 0.24 fl oz
Urban Hydration Bright & Balanced Aloe Vera Leaf Face Wash, 6.0 fl oz $9.76 Was $14.00 $1.63/fl oz

Urban Hydration Bright & Balanced Aloe Vera Leaf Face Wash, 6.0 fl oz
Best seller, Miss Jessie's Jelly Soft Curl, 8.5oz Gel $14.97 $1.76/fl oz

Miss Jessie's Jelly Soft Curl, 8.5oz Gel
Capital City Mild Mambo Sauce $7.97 66.4 ¢/fl oz

Capital City Mild Mambo Sauce
The Neighbor Favor (Paperback) $11.91

The Neighbor Favor (Paperback)
The Weeknd - Hurry Up Tomorrow - R&B - Vinyl LP - Parental Advisory Label $17.00

The Weeknd - Hurry Up Tomorrow - R&B - Vinyl LP - Parental Advisory Label
Spider-Man: Across the Spider-Verse (Walmart Exclusive) (Steelbook) (Blu-Ray + DVD + Digital Copy Sony Pictures) $27.99

Spider-Man: Across the Spider-Verse (Walmart Exclusive) (Steelbook) (Blu-Ray + DVD + Digital Copy Sony Pictures)
FAQ
How can I support Black creators when I shop?
Exploring the Supporting Black Communities page is a practical way to uplift Black creators and storytellers while you shop.
- Browse curated categories: You’ll see beauty, haircare, home decor, books, toys, music, films, and pantry items in one spot.
- Use convenient services: Add items to your cart and choose Pickup or Delivery if available.
- Share feedback: Thoughtful reviews and photos can help others make confident choices.
- Gift thoughtfully: Consider bundles or themed gifts for birthdays, holidays, or milestones.
- Learn more: Product pages often include creator stories and details.
Availability can vary by location, and selections change over time, so checking back periodically can help you discover new finds.
Where can I find Black community collections here?
Start on the Supporting Black Communities page to see featured collections in one place.
- Use search: Type in what you’re looking for (e.g., books, decor) to refine results.
- Filter by category: Narrow by department to focus your browsing.
- Check featured tiles: Look for banners and curated groupings that highlight seasonal or trending picks.
- Open product pages: Read descriptions, materials, and customer reviews for extra context.
- Save items: Add to cart or lists to compare later.
Selections can vary based on your location and stock levels. If an item isn’t available for Pickup or Delivery, you may still find it through shipping or at a nearby store.
Any gift ideas from Black storytellers and makers?
There are plenty of giftable options across the Supporting Black Communities page.
- Books and films: Celebrate storytelling with novels, family-friendly movies, and iconic music on vinyl.
- Home accents: Choose bold, artful pieces like serveware or rugs to refresh a space.
- Beauty and haircare: Look for skincare or styling products based on the recipient’s routine.
- Toys and dolls: Items that encourage play and representation can be meaningful for kids.
- Pantry picks: Sauces and staples can anchor a tasty gift basket.
Consider their interests and age, bundle items into a theme, and include a gift receipt. When you’re unsure, a digital gift card can be a flexible option.
How do I use Pickup or Delivery for this page?
You can shop the Supporting Black Communities page with convenient fulfillment options.
- Sign in: Set your store location to see local availability.
- Select items: Add products to your cart and look for Pickup or Delivery indicators.
- Choose a time: Pick a window that fits your schedule; options may vary by store.
- Manage substitutions: Update preferences so your order stays close to what you want.
- Track and receive: Follow updates in your account and have ID ready if required.
Availability can change due to stock and local demand. If Pickup or Delivery isn’t offered for an item, shipping to home can be another way to get what you need.
How do reviews help products featured here?
Customer reviews can make it easier for others to shop confidently and can provide useful feedback to sellers.
- Share specifics: Note details like fit, scent, texture, durability, or packaging—whatever matters for that item.
- Add photos: Real-life images can offer helpful context beyond studio shots.
- Be balanced: Mention what worked for you and what didn’t; experiences can vary.
- Update over time: If your opinion changes after more use, posting a follow-up can add value.
- Keep it constructive: Respectful, clear reviews help the whole community.
Star ratings and comments are one perspective, and results can differ by individual preferences and conditions.
About Supporting Black Communities - Walmart.com
Supporting Black Communities
Black history is more than just the past. Black history is every day. Walmart is committed to celebrating our Black associates, entrepreneurs, and African American communities across the US whose legacies are in the making. From makeup and fashion to food and beyond, you can browse our wide assortment of products from Black-owned businesses and items that celebrate Black culture at everyday low prices.
Black is beautiful
From your crown to your toes, Walmart has everything you need to shine. Whether you're looking for some new lipstick or a leave-in conditioner, you'll be able to find all things beauty by Black-owned brands at Walmart. Shop the selection of Black-owned cosmetics, bath and body, haircare, and skincare from brands you know and love, like CURLS, Mixed Chicks, The Lip Bar, Mielle Organics, Miss Jessie's, and more. Love a brand and want to learn more? Meet the owners in our Black founders spotlight and exclusive interviews.
Toys, collectables, movies, and more
Need the perfect gift for your little one? Shop the selection of toys, where you can find dolls from Fresh Dolls and Barbie. If you're looking for something to proudly showcase Black excellence in your home, browse the selection of collectables to find Funko POP!s of famous Black musicians, athletes, actors, and more. Want some new wall art? Check out the home and decor category to find printed portraits, framed canvases, posters, and art by Black artists.
When you're ready to relax, pop in a movie or put on some music. You can find classics like Malcolm X and Remember the Titans, and newer releases like Hidden Figures and Get Out on DVD and Blu-ray. When it's time to read, choose from a wide selection of books for the whole family. Read Little Leaders and Hair Love to the little ones, and pick up something from Bell Hooks, Ibram X. Kendi, or Trevor Noah for yourself.
No matter the month, Walmart celebrates Black history and Black excellence. Want to learn more? Check out the Walmart Center for Racial Equity to see how we're supporting the Black community today and every day.











































